Julge uskudaLaupäeval, 9. aprillil algusega kell 10.30 toimus Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea Keskuses naistekonverents "JULGE USKUDA." Konverents toimus Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku naisteteenistuse, Eesti Evangeeliumi Kristlaste-ja Baptistide koguduste Liidu naistetöö ning Eesti Metodisti Kiriku Naiste Ühenduse eestvedamisel. Konverents oli oikumeeniline ning selle korraldusnaiskonda juhtisid: Maire Lilleorg (EKNK naisteteenistus), Karin Raja (EEKBL naistetöö), Pille Mägila (EMK Naiste Ühendus).

Konverentsi eesmärgiks oli julgustada naisi. Konverentsi korraldajad küsivad: "Kas tundub nii, et vahel me palvetame ja palvetame ja usume, aga lahendusi ei paista? Kuidas uskuda, kuidas lõpuni vastu pidada?" Selliselt ütlevad nad, et: "see on põhjus, miks me oleme selle konverentsi korraldanud. Me soovisime naisi julgustada, et nende usk võiks kasvada. Me soovisime naisi innustada, et nad alla ei annaks."

Konverentsil kõnelesid naised erinevatest kirikutest ja kogudustest: Lii Lilleoja (kasvatusteaduste lektor), Heli Metsala (Valguse Tee Vabakoguduse pastor), Kaia Kuppart (psühholoog), Ele Paju (EMK Räpina koguduse pastor), Eve Juurik (lektor, ilu-ja tervise spetsialist). Lisaks põhiettekannetele, mida pidasid: Ele Paju (Jumala igatsus: õnnistada naisi!) ja Eve Juurik („Kuningriigi tütred - kutsutud valitsema!“) toimusid töötoad, kus kõnelesid: Lii Lilleoja ("Uskudes oma lapsesse“),  Heli Metsala („Kuidas ehitada püsivat suhet?“) ja Kaia Kuppart („Emotsionaalse tasakaalu hoidmise nipid“).

Huvi konverentsi vastu oli väga suur, seda näitas aktiivne registreerimine. Naisi tuli konverentsile kõikidest Eestimaa nurkadest, eri kirikutest ja kogudustest. Korraldajad ütlevad: Me usume, et sellest kujunes naistele eriline päev ja nad said innustust ning julgustust uutele väljakutsetele vastuminemiseks.

 


  

Lii Lilleoja


Lii Lilleoja - abielus, kolme täiskasvanud poja ema, EMK Tallinna Koguduse liige. Töötab kasvatusteaduste lektorina, erialalt on eripedagoog ja omab magistrikraadi pedagoogikas.

 


Heli Metsala

  

Heli Metsala – abielus, viie tubli ja rõõmsa lapse ema, värske vanaema ühele lapselapsele. Õppinud muusikateadust ja teoloogiat. Töötanud muusikaõpetajana. Täna koos abikaasa Mardiga Valguse Tee Vabakoguduse pastor.

 
 

 Kaia Kuppart

Kaia Kuppart - abielus, 4 lapse ema, Valguse Tee Vabakoguduse liige. Erialalt psühholoog. Töötab psühholoogina politseis ning hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskuses. Lisaks sellele viib läbi erinevaid psühholoogiaalaseid koolitusi.

 

Ele Paju

Ele Paju
– abielus, kahe toreda poja ema. Pastor EMK Räpina koguduses ning lastetöö
koordinaator Eesti Metodisti kirikus. Töötab ka lasteaiaõpetajana Võrumaal ning täiendab oma pedagoogilisi teadmisi Tallinna Ülikoolis.

 
 

Eve JuurikEve Juurik – EKNK Toompea koguduse liige. Raadio 7 kaastööline. On kirjutanud artikleid ja tegutsenud toimetajana ingliskeelsete (Herb Association Newsletter, My Walk With Jesus Newspaper, Health First Newsletter) ja eestikeelsete (Terviseleht, Stiil, Noortekalender) väljaannete juures. Raamatu „Su sõnad kujundavad su elu“ (2010) autor. Eve töötab ilu ja tervise alal ning valmistab käsitsi orgaanilisest põllumajandusest pärit  toimeainetest nahahooldusvahendeid.