Teated

08.12.2010 Koguduse nime muutus

Käesolevaga teatame, et Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku (EKNK) Tallinna koguduse nimi on muutunud alates 24. november 2010. Uueks koguduse nimeks on Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea kogudus.

EKNK Tallinna koguduse vanempastor, piiskop Ago Lilleorg kuulutas 26. oktoobril 2008 koguduse jumalateenistusel välja koguduse nimekonkursi.

27. novembril 2008. aastal otsustas koguduse juhtkond, mis koosneb juhatuse liikmetest  ja teenistusharu juhtidest, et esitatud nimede hulgast on sobivaim Toompea kogudus.

7. detsembril 2008. aastal teatas koguduse vanempastor piiskop Ago Lilleorg kogudusele uue nime: Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea kogudus.

31. oktoobril 2010. aastal EKNK Tallinna koguduse jumalateenistusel teatas vanempastor kogudusele, et nimetus Toompea kogudus on end kahe aasta jooksul õigustanud ning koguduse liikmed nimega harjunud. Sellega seoses saab EKNK Tallinna koguduse uueks ametlikuks nimeks Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea kogudus. Vastav sisekanne äriregistris toimus 24. novembril 2010.

Põhjused nimemuutuseks oli mitmeid. Kuna Eesti Kristlikul Nelipühi Kirikul on Tallinnas veel kogudusi, siis nimi "Tallinna kogudus" ei väljendanud asjade tegeliku seisu. Samuti oli EKNK Tallinna koguduse nimekuju kasutamine igapäeva praktikas ja rahvasuus väga raskepärane. Selliselt ei ole olnud eesmärgiks mitte uue nime leidmine, sest kogudus kuulub Eesti Kristlikusse Nelipühi Kirikusse, vaid täiendnime leidmine, mis võimaldaks igapäevases nimekasutuses üheltpoolt suupärase, teisalt kogudust iseloomustavat tunnusnime kasutada.

Juhul kui teil peaks olema vaja teha muutusi, seoses nimemuutusega, oma pangaülekannetes, siis tuleb väljakirjutada, saaja: Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea kogudus. Alljärgnevalt ka meie koguduse pangakontod:

Swebank a/a 22100113 84 75
SEB Pank a/a 102 201 220 440 15
SAMPO PANK a/a 332 707 290 001
NORDEA BANK a/a170 029 124 64

Täiendava informatsiooni saamiseks pöörduda EKNK Toompea koguduse sekretäri Mare Petersoni poole.