Üritused

30.10.201117:00 / Tallinna Metodisti kirikuAvakontsert

On väga sümboolne ja ajaliselt märgiline, et Hugo Lepnurme mälestusorel on valmis ja pidulik avakontsert toimub just vanameistri sünniaastapäeva auks. Hugo Lepnurme sünnist möödub 31. oktoobril 97 aastat (31.10.1914 – 15.02.1999).

Selle oreli valmimine on austusavaldus Hugo Lepnurmele ja väärtuslik lisandus Eesti orelite hulka, et mitmekesistada meie muusikaelu. Uus orel rikastab kogu muusikamaastikku oma uute kõlavärvidega ja Metodisti kiriku saali näol on lisaks koguduse teenistustele juures üks täisväärtuslik kontserdisaal, kus nii muusikutel kui kuulajatel on avastada palju uut ning nautida hea akustikaga kontserdisaali võimalus.

 
Orelikontserdil esinevad professor Hugo Lepnurme õpilased ja
orelifondi konsultant, Rootsi organist, Göran Grahn.

Avakontserdi organistid: Göran Grahn (Rootsi), Piret Aidulo, Toomas Trass, Virve Soode. Kristel Aer, Ene Salumäe.

_________________________________________________________________
 

Vaata lisaks: