Viipekogudus

Iga kuu esimesel nädalal osalevad vaegkuuljad ja kurdid EKNK Toompea Koguduse kuuljate jumalateenistusel tõlke vahendusel. Tahame olla osaduses teiste kristlastega meie suures perekonnas, Kristuse ihus, olla kaasas “Jeesuse ihu ülesehitamises”, sest “ Jumal on üks!”

Teise, kolmanda ja neljanda nädala pühapäeval toimub omaette viipekeelne jumalateenistus EKNK Toompea Koguduse väikeses saalis. Ülistuslaulud, palved ja jutlus on nendel teenistustel viipekeelsed. Nendel teenistustel on suurem rõhk visuaalsel nagu kurtide kultuurile omane.

Teenistust tavaliselt teistesse viipekeeltesse ei tõlgita, aga kui on vajadust, siis on võimalik ka, et teenistused tõlgitakse vene viipekeelde või rahvusvahelisse viiplemisse.

Viipekeelsed koduosadusgrupid alustasid 1991. aastal, aga viipekeelne kogudus sai alguse 17. septembril 1993. aastal. Tallinnas elab hinnanguliselt ligikaudu 500 kurti, kes vajavad usku Jumalasse ning ligipääsu Jumala Sõnale nende oma keeles – eesti viipekeeles.

Kurtide ja kuuljate kogudus on nagu üks perekond. Kurte rõõmustab väga, kui mõni kuulja õpib selgeks viipekeele.

Kuulmise kaotus on küll puue, sest kurtusest tingituna ei saa kurdid kuuljatega suhelda. Kuid viipekeelses keskkonnas puue kaob ja kurdid saavad end vabalt väljendada.

VASTUSEKS KÜSIJALE

Jumal hoiab kurte, sest piibel ütleb: “Ära nea kurti ja ära pane komistuskivi pimedale, vaid karda oma Jumalat! Mina olen Issand!” 3. Moosese 19:14

Jumal jagab oma õpetust ka kurtidele, sest piibel ütleb: “Sel päeval kuulevad kurdid kirja sõnu ja pimedate silmad näevad pilkasest pimedusest.” Jesaja 29:18

Tere tulemast vaatama viipekoguduse jumalateenistusi!

www.viipekogudus.ee

Riho Kurg
Pastor (Kurtide kogudus)

e-post: rihokurg[ät]hotmail.com

Olen sündinud kurdina, minu emakeel on viipekeel. Olen abielus Allaga, meil on 2 tütart - Bella ja Camilla.

Leidsin Jeesuse 1989. aastal ja astusin EKNK Piiblikooli 1992. aastal.  Mind õnnistati pastoriks 1993. aastal ja ordineeriti 2000. aastal. Praegu õpin EMK Teoloogilises Seminaris.

Minu hobiks on vaikselt ja nähtamatult teha misjonitööd, mulle meeldib malemäng ja teen amatöörrežissöörina viipekeelseid mängufilme.